Wilda dzielnicą Street Artu?

Każdy autor tworzy obrazy zgodnie ze swoimi inspiracjami i zainteresowaniami. Doskonale widać to na poznańskiej Wildzie, gdzie od dłuższego już czasu możemy podziwiać bardzo dużo różnych grafik. Od tych kolorowych, przedstawiających zwierzęta czy krajobrazy, przez stonowane, czarno-białe obrazy, aż po hasła na murach. Często mówi się, że w żadnym innym mieście w Polsce nie ma aż tylu murali co w Poznaniu. 

Steet art, a może graffiti?

Zdania często są podzielone. Dla niektórych to forma sztuki, którą akceptują, dla innych zwykły wandalizm, który szpeci miasto. 

Warto podkreślić, że mural może być też formą reklamy. I tak oto, na Wildzie przy ulicy Rolnej, możemy zobaczyć bardzo ciekawy obraz, wymalowany na jednej ze ścian budynku. Okazuje się, że jest to reklama biura architektonicznego odpowiadającego za projekt nieruchomości – autorstwa Murbeton. 

Bardzo ciekawa grafika zdobi też ścianę budynku przy ulicy Hetmańskiej 101. Co ciekawe, mural powstał w ramach Festiwali Murali Outer Spaces 2012, gdy jego areną była właśnie Wilda. Wydarzenie promujące sztukę w przestrzeni publicznej odbyło się w Poznaniu w latach 2011-2013 i to najlepszy dowód na to, że street art w naszym mieście rozwija się już od lat.