Organizatorka targów TUTU o modzie autorskiej

Czas na Agatę Królikowską i Targi Tutu, które odbyły się w nowej części Starego Browaru w dniach 25-27 czerwca. Targi Tutu, nazywane często modą z polskim DNA, to wyjątkowe wydarzenie, na którym swój dorobek mogą zaprezentować polscy projektanci. Mieliśmy okazje obejrzeć ubrania takich projektantów jak Lidia Kalita, Just Paul, buty Vandy Novak, ale też wiele marek biżuteryjnych.

 

Agata Królikowska jest reprezentantką sektoru mody polskiej i organizatorką targów. W rozmowie z Piotrem Szulcem opowiedziała nam o niesamowitym zainteresowaniu z jakim targi spotkały się ze strony poznaniaków. Ze względu na ogromną różnorodność prezentowanych projektów, każdy bez problemu mógł znaleźć coś dla siebie. Od kwiatowych czy zwierzęcych printów, przez stonowane, pastelowe kolory, aż po klasyczną czerń, która dla wielu osób jest symbolem klasy i elegancji.

 

Nasz gość podkreślił, że przy wyborze ubrań powinniśmy kierować się tym, co podkreśla nasz własny świat, w czym czujemy się dobrze i co w pewien sposób po prostu nas tworzy.

 

Popularność polskiej mody niszowej rośnie już od kilku lat. Coraz częściej zamiast do sieciówek udajemy się do małych sklepów czy showroomów, albo korzystamy z możliwości zakupu wielu wyjątkowych projektów przez internet.

 

Targi Tutu umożliwiły przede wszystkim rozmowę z projektantami, którzy podczas wydarzenia byli na miejscu, mogli doradzić, albo po prostu porozmawiać o najnowszych trendach modowych. Bezpośredni kontakt z autorem jest szalenie istotny – daje nam poczucie, że to, co na siebie zakładamy jest wyjątkowe, indywidualne i nietuzinkowe. Każdemu z projektantów przyświeca inna filozofia, więc podczas rozmowy można też dowiedzieć się, czy dana kolekcja jest dla nas, czy jednak powinniśmy poszukać czegoś innego.

 

Redakcji Codzienny Poznań nie mogło zabraknąć podczas tego eventu, dlatego gorąco zachęcamy Was do obejrzenia materiału, który zrealizowaliśmy w trakcie trwania wydarzenia.

 

Mnóstwo kolorów i faktur, ale też dużo merytorycznej wiedzy i pasji – to właśnie Targi Tutu!