Alicje Janczak z Mystic Jackets daje drugie życie dżinsowym kurtkom

Ulubiona grafika, kreatywny napis a może ukochany zwierzak na kurtce? To żaden problem!

Alicja Janczak tworzy nie tylko czerpiąc inspiracje z otaczającego ją świata, ale przede wszystkim realizuje indywidualne projekty swoich klientów.

Jak sama mówi, stworzyła miejsce w którym sztuka spotyka się z codziennością. Pomimo tego, że z wykształcenia jest architektem, to właśnie personalizacja ubrań stała się jej sposobem na życie i sprawia jej największą radość. Swoimi kurtkami stara się pokazać, że sztuka tak naprawdę może być namacalna.

Inspiracją do stworzenia marki stała się.. ona sama. Podczas rozmowy wspomina o wymagającym okresie w życiu, który wiązał się między innymi z koniecznością przeprowadzki. To wtedy odkryła, że w szafie ma 15 par czarnych rurek i refleksja pojawiła się właściwie od razu. Zaczęła od przerabiania własnych ubrań i sama nazywa to nie tylko malowaniem, ale przede wszystkim przenoszeniem emocji.

Co ciekawe, podczas rozmowy w studio miała na sobie kurtkę, która cały czas jest tak naprawdę.. otwartym projektem. Jak sama mówi, nie ma żadnych ograniczeń w dodawaniu nowych elementów czy wzorów, co razem tworzy niepowtarzalną całość. Bo w życiu nie lubi nudy, a bylejakość ją przeraża!