Ciekawe propozycje na spędzenie soboty w Poznaniu

Trwają IX Poznańskie Dni Rodziny, podczas których dla poznaniaków przygotowano niemal 300 propozycji dla małych i dużych mieszkańców. Tegoroczna edycja odbywa się w trybie hybrydowym – częściowo stacjonarnie, a częściowo online. W sobotę będzie można m.in. poznać „fantastyczny zwierzyniec” podczas warsztatów online Muzeum Archeologicznego i zagrać w kalambury na os. Piastowskim. Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 zaprasza na warsztaty online z tworzenia z masy solnej. Na Jeziorze Kierskim organizowane będą rejsy dla małych i dużych, a także łamigłówki dla wszystkich chętnych. Z kolei w niedzielę, wśród atrakcji znalazły się m.in. “Wieczorynka w ZOO, czyli życie ZOO po wyjściu ostatniego gościa” – Zoo Poznań opowie o tym, co dzieje się, gdy ogród opuszczają ostatni zwiedzający. Palmiarnia Poznańska opowie o żółwiach z okazji Światowego Dnia Żółwia. Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI zaprasza na zajęcia ogólnorozwojowe dla całej rodziny, zajęcia doświadczalne dla dzieci i młodzież oraz Gotowanie na ekranie.

Warto wybrać się na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie od dziś można przenieść się do świata… dinozaurów oraz sztuki impresjonistów i postimpresjonistów dzięki Wystawom 3D. Na potrzeby wystawy ponad 60 dzieł takich malarzy impresjonizmu i postimpresjonizmu jak m.in. Monet, Manet, Morisot, Renoir, Sisley czy van Gogh zostały przetworzone do wersji 3D, dzięki temu zwiedzający mają niemal dosłowny kontakt z „żywym” obrazem. Jednocześnie będzie można przenieść się do świata… dinozaurów. Niemal 50 gatunków wymarłych gadów „powraca do życia” w formie trójwymiarowej. Są wśród nich zarówno drapieżniki jak i roślinożercy, czyli wszystko, czego oczekują zwłaszcza najmłodsi.

Ciekawie jest także w Starym Browarze. W Atrium trwa Wielka Sprzedaż Roślin, podczas której można kupić rośliny doniczkowe do domu, do biura czy na prezent. Przygotowano ponad 150 gatunków roślin.

Z kolei w Pasażu Starego Browaru odbywają się Targi TUTU Polscy Projektanci. Obecna edycja odbywa się pod hasłem „Moda dla przyjemności”. Prezentowane kolekcje są przepełnione energetycznymi kolorami i wzorami. To okazja, by wzbogacić swoją szafę o nowe sukienki, płaszcze, bluzki, spódnice i inne elementy garderoby, a także szereg dodatków autorskich marek, które zwykle dostępne są jedynie online. Podczas Targów TUTU możliwe jest także porozmawianie bezpośrednio z projektantami, a zakup ich produktów to wspomaganie polskich twórców. Łącznie zaprezentuje się ponad 20 krajowych marek.

Ciekawie jest także w Muzeum Powstania Wielkopolskiego, gdzie rozpoczęła się „Wystawa jednego eksponatu”. W ramach wystawy co miesiąc, aż do stycznia 2022 roku wystawiony będzie jeden eksponat wraz z jego wyjątkową historią. W ten sposób będzie można poświęcić należytą uwagę każdemu z nich i podkreślić ich wartość. Dostępny jest już pierwszy z wyjątkowych eksponatów. To poduszka odznaczeń Towarzystwa Powstańców i Wojaków im. gen. Józefa Hallera. Pamiątka została przekazana przez Stanisława Tulińskiego, syna Powstańca Wielkopolskiego.