Majówkowy kiermasz na Starym Rynku. Będzie nowa poznańska tradycja?

Kiermasze czy jarmarki na Starym Rynku to już tradycja w Poznaniu. Poznaniacy chętnie odwiedzają stoiska zaopatrując się w różnego rodzaju rękodzieła i lokalne wyroby spożywcze. Teraz będą mieli kolejną okazję, by zrobić zakupy – majówkowy kiermasz „Majówka na Starym”.

 

Majówkowy kiermasz będzie zorganizowany po raz pierwszy, a odpowiedzialna za niego spółka Targowiska chce sprawdzić, czy przyjmie się zarówno wśród sprzedawców jak i kupujących. Jeśli pomysł okaże się sukcesem, jarmark w czasie majówki prawdopodobnie na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w mieście.

Kiermasz rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do poniedziałku, 3 maja. Na Starym Rynku stanie ponad 40 stanowisku, drewnianych domków, w którym kupcy będą prezentować i sprzedawać swoje wyroby.

Co będzie można kupić? Pojawi się szereg wyrobów rękodzielniczych, w tym unikatowe ozdoby z bursztynu, brązu, srebra, a nawet naturalnego rogu. Będzie można także kupić ceramikę toczoną na kole garncarskim, a także ręcznie wykonywane drewniane deski i artykuły dekoracyjne. Pojawi się także odzież oraz galanteria z Nepalu.

 

Będzie także coś do jedzenia – regionalne smakołyki z różnych stron Polski i świata, zarówno słone jak i słodkie. Organizatorzy wymieniają m.in. słynne podlaskie sękacze, szereg serów polskich i zagranicznych, litewskie wędliny i pieczywo, a także m.in. polskie miody z przydomowych pasiek, owoce w czekoladzie, kawy z różnych regionów świata oraz całą gamę alkoholi, w tym nalewek, miodów pitnych, piw rzemieślniczych czy win.

 

Będzie też coś do ogródka czy na balkon – pojawią się stoiska z cebulkami kwiatowymi od plantatorów.

 

Stosika handlowe będą dostępne w godzinach 10:00-21:00 lub do ostatniego klienta.

 

Kiermasz będzie się odbywał przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.