Fryzura dla cienkich włosów – jak dodać im objętości?

Kosmetyki dodające objętości – dla włosów oklapniętych, rzadkich i cienkich

Osoby z włosami cienkimi powinny regularnie dbać o ich czystość i kondycję. Warto regularnie stosować szampon + odżywkę, a raz na tydzień lub dwa dodatkowy lifting w postaci maski lub innego kosmetyku wzmacniającego. Jeśli zmagasz się z przetłuszczającymi się włosami – konieczne dobierz kosmetyki pod tym kątem. Nawet najlepsza stylizacja niewiele pomoże, gdy włosy będą tłuste i oklapnięte.

Warto także stosować peeling oraz regularnie wykonywać masaż głowy. Podczas mycia, należy dokładnie rozprowadzić kosmetyki po nasadzie i wzdłuż włosa, naciskając na skórę opuszkami palców. Na koniec – obficie spłukać zimną wodą. Działania te pobudzą krążenie w tkankach skóry, dostarczając składniki odżywcze do włosów.

Kilka pomysłów jak dodać włosom objętości

Pierwszym pomysłem wartym przedstawienia jest cieniowanie włosów. Jest to świetny sposób by optycznie powiększyć fryzurę i ukryć przerzedzenia. Warto szczególnie stosować asymetryczne, ostre cięcia, które pomogą „zliftingować” kosmyki włosów. Wśród posiadaczek włosów cienkich popularne są fryzury typu pixie – z wygolonymi lub cieniowanymi skroniami i tyłem głowy oraz zaczesaną w jednym kierunku czupryną.

Styliści fryzur z Appo Hair podkreślają, że włosy cienkie powinny być ścinane krótko. Dzięki temu, z łatwością unoszą się ku górze. W innym wypadku, opadałyby ku dołowi pod wpływem obciążenia długich końcówek. Wbrew pozorom otwiera to duże pole manewru z włosami – które można modelować nieco bardziej „z pazurem”, agresywnie i wyzywająco.

Grzywki również powinny być asymetryczne. Niezależnie, czy będą zaczesywane na bok, czy opadać ku dołowi. Dotyczy to zarówno grzywek długości kilkunastu, jak i zaledwie kilku centymetrów. Grzywki mogą być zestawiane z ekstremalnie krótkimi cięciami, na przykład z wygolonymi lub ostro cieniowanymi skroniami i tyłem głowy.

Zalety i mocne strony cienkich włosów – jak je wykorzystać?

Zaletą włosów krótkich jest możliwość nadania im odpowiedniej tekstury poprzez odpowiednie cieniowanie oraz stylizację. W ten sposób włosy zyskują optycznie na objętości, sprawiają wrażenie pogrubionych i gęstszych. U profesjonalnego fryzjera z łatwością wykonasz precyzyjne cieniowanie, pozwalające stworzyć przyjemny w dotyku „meszek” z cienkich włosów.

Pomocnym rozwiązaniem jest też spinanie włosów w kucyk. Po lekkim zmierzwieniu włosów, kucyk będzie obciągał je wzdłuż skóry głowy ku dołowi, powodując dodające objętości napięcie. Jest to dobry pomysł na zamaskowanie cienkich włosów bez dużego nakładu pracy i czasu.

Na koniec warto przypomnieć o takich tradycyjnych rozwiązaniach jak stosowanie lokówek i kosmetyków oraz urządzeń falujących. Cienkie, pofalowane włosy zyskują na objętości oraz odmładzają twarz.