Różowe Skrzyneczki w jeżyckich szkołach

Rada Osiedla Jeżyce postanowiła dołączyć do akcji Różowa Skrzyneczka, dzięki której już wkrótce w jeżyckich szkołach podstawowych znajdą się specjalne skrzyneczki z przyborami higienicznymi dla osób menstruujących.

 

O akcji Rada Osiedla Jeżyce poinformowała za pośrednictwem swojego profilu Facebook. Organizatorką i inicjatorką jest radna Helena Zadumińska.

Jak wskazują radni, z badań przeprowadzonych przez Kulczyk Foundation wynika, że w Polsce ok. pół miliona osób doświadcza ubóstwa menstruacyjnego. By wspomóc je w potrzebie, w ostatnich tygodniach w całej Polsce organizowanych jest coraz więcej akcji mających na celu bezpłatne udostępnianie środków higienicznych w miejscach ogólnodostępnych, a zarazem zapewniających dyskrecję.

„Aby wesprzeć osoby menstruujące na początku tej niełatwej drogi, zrzuciliśmy się na zakup Różowej Skrzyneczki dla każdej z jeżyckich szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 36 i Szkoła Podstawowa nr 71” – poinformowali osiedlowi radni

Różowa Skrzyneczka, czyli specjalne pudełko wypełnione wkładkami, podpaskami i tamponami ma pojawić się w jednej z toalet w każdej z tych placówek po świętach.