Materace w Poznaniu – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Twardość materaca a masa ciała

Przyjmuje się, że twardsze materace są przeznaczone dla osób o większej masie ciała, a miękkie podłoża do snu – dla osób o niższej wadze. Aby ułatwić wybór, producenci stosują czterostopniową skalę twardości materacy oznaczoną symbolem H. Zgodnie z tą skalą:

  • materace miękkie (H1) są przeznaczone dla osób o wadze do 60 kg,
  • na materacach średnio miękkich (H2) najlepiej wyśpią się osoby, których masa ciała mieści się w przedziale 60-80 kg,
  • jeżeli nasza masa ciała nie przekracza granicy 100 kg – dobrym wyborem będzie materac średnio twardy (H4),
  • z kolei powyżej 100 kg powinniśmy wybierać materace twarde (H4).

Materace w sklepie online Materacepoznan.eu reprezentują różne stopnie twardości, dzięki temu nie będzie problemu z wyborem odpowiedniego podłoża do snu.

Twardość materaca a masa ciała

Materace obustronne: dwa rodzaje podłoża do spania

Niektóre osoby mogą mieć problem z wyborem odpowiedniej twardości materaca. Z jednej strony dobrze im się śpi na twardym podłożu, ale są dni, że potrzebują komfortowego otulenia swojego ciała i miękkiej powierzchni do snu (lub na odwrót). W takiej sytuacji powinniśmy zwrócić uwagę na materace dwustronne rekomendowanego producenta Hilding Anders.

Hilding stara się zadbać o potrzeby każdego klienta. Dlatego proponuje materace o dwóch różnych stopniach trudności, które można obracać na dowolną stronę w zależności od preferencji. Takim materacem jest materac Hilding Tango z konstrukcją sprężynową. Z jednej strony sprężynowego wkładu znajduje się pianka lateksowa, natomiast z drugiej – pianka HR. Sprawdź materace w sklepie online Materacewarszawa.eu i znajdź jeszcze więcej modeli komfortowych materacy dwustronnych.

Jaki rodzaj wypełnienia materaca wybrać?

Kupując materace w Poznaniu, musimy również wybrać odpowiedni rodzaj wypełnienia. Największą popularnością cieszą się materace sprężynowe i piankowe. Które z nich wybrać?

Materace sprężynowe są sprężyste i odporne na eksploatację. Nowoczesne modele materacy kieszeniowych i multipocket gwarantują doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Np. materac Hilding Makarena z konstrukcją ze sprężyn multipocket tworzy wygodną powierzchnię do snu o siedmiu zróżnicowanych strefach twardości. Każda z nich odpowiada potrzebom poszczególnych partii ciała, np. pleców, które często są przeciążone. Jeśli chcemy jeszcze lepiej zadbać o swój kręgosłup, wejdźmy na stronę internetową zdrowykregoslup.pl.

Warto dodać, że materace sprężynowe są doskonałym wyborem dla par. Sprężyny nie są połączone tak jak w klasycznych materacach bonellowych. Każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce, dzięki temu powierzchnia materaca nie faluje.

Materace piankowe wbrew obawom nie są mniej trwałe niż materace na sprężynach. Dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii są nie tylko wytrzymałe, ale też mają szereg właściwości gwarantujących dogłębny relaks podczas snu. Najwyższą wygodę i jakość snu zapewnią nam materace Hilding Anders. Ten renomowany producent ma w swojej ofercie m.in. materace z przewiewnej pianki lateksowej dla alergików oraz materace z wytrzymałej i sprężystej pianki wysokoelastycznej dla osób o podwyższonej wadze, nawet do 130 kg. Przykładem takiego materaca jest materac Hilding Conga. Wysokoelastyczne pianki o zróżnicowanej twardości stanowią dobre podparcie dla ciała.

Nasze wskazówki pomogą wybrać najlepszy materac do snu i zagwarantować sobie komfortowe warunki nocnego odpoczynku.