Od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

  • Na przestrzeni ostatnich 14 lat grubość ramek telewizorów Samsung zmniejszyła się z 54 mm do 2,3 mm.
  • Najnowsza generacja QLED 8K wyróżnia się Bezgranicznym Ekranem, który zaciera granice między urządzeniem a otaczającą je przestrzenią.
  • Rozwiązania, takie jak Tryb Ambient+, Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem czy Uchwyt Przylegający sprawiają, że telewizor staje się prawdziwą ozdobą salonu, a mu możemy wybrać większy telewizor.

 

Dziś telewizor powinien być równie funkcjonalny, co piękny. Widzowie chcą cieszyć się większym i bardziej wciągającym obrazem. Eksperci przewidują, że w tym roku nastąpi 17-procentowy wzrost sprzedaży telewizorów 75-calowych i większych. Ponadto prognozują, że sprzedaż telewizorów 8K wzrośnie o 110 procent na światowym rynku telewizorów[1].

 

Samsung bardzo konsekwentnie rozwija telewizory również pod kątem designu i rozwiązań konstrukcyjnych, tak aby zapewnić widzom najlepsze doznania wizualne – podczas oglądania i wtedy, gdy telewizor jest wyłączony.

 

Tegoroczny flagowy telewizor QLED 8K Q950T przyniósł sporo nowości konstrukcyjnych.

 

Q950T_1

Bezgraniczny Ekran pozwala na pełne wykorzystanie potencjału ekranu telewizora. Zaciera się granica między urządzeniem, przestrzenią, otoczeniem i widzem.

 

Q950t_2

Dzięki redukcji czarnej ramki i zmniejszeniu rozmiaru ramki, krawędzie ekranu są mniej widoczne i zapewniają bardziej wciągające doznania podczas oglądania.

 

Q950T_3

Efekt wizualny dodatkowo podkreśla wzór w obudowie, który stanowi eleganckie wykończenie.

 

Q950t_4

Podstawa ukryta jest z tyłu ekranu i nadaje mu lekkości. Dzięki temu telewizor znajduje się zawsze na pierwszym planie.

 

Q950t

QLED Q950T wyróżnia się smukłą, jednolitą konstrukcją o grubości 15 milimetrów. To sprawia, że po zamocowaniu telewizor doskonale przylega do ściany, zapewniając jeszcze bardziej wciągające wrażenia.

 Firma badawcza OMDIA przewiduje, że dostawy telewizorów 75-calowych i większych osiągną w 2020 roku 4,92 miliona sztuk, dając wzrost o 17% w porównaniu z rokiem ubiegłym (4,21 miliona). Przewiduje się, że sprzedaż telewizorów 8K wzrośnie z 119 000 sztuk w 2019 roku do 250 000 sztuk w 2020 roku.