Ekologicznie na co dzień, czyli Letni Targ Ekologiczny na MTP

Temat ekologii jest jednym z najczęściej poruszanych, a zarazem najbardziej potrzebnych w ostatnich latach. Postępująca degradacja środowiska naturalnego, zmiany klimatyczne i problemy związane ze środowiskiem wymuszają na ludzkości zmianę przyzwyczajeń i stanowcze działania w zakresie powstrzymania degradacji.

O ekologię może zadbać każdy, zmieniając swoje przyzwyczajenia w życiu codziennym. Będzie można się o tym przekonać podczas Letniego Targu Ekologicznego, który w weekend będzie się odbywał na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W programie znalazły się m.in. oferty producentów ekologicznych produktów, warsztaty, konkursy i eko-rozwiązania. Zwiedzający będą mogli m.in. dowiedzieć się, jak gotować ekologicznie, czy jak oszczędzić na rachunkach za prąd i ogrzewanie dbając jednocześnie o środowisko.

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się m.in. budowania hoteli dla owadów zapylających, szycia prostej torby z ubrań, jak założyć kompostownik w ogrodzie i na balkonie oraz wykonywać papierowe dekoracje i ozdoby.

Będzie można także przejechać się podczas jazdy testowej Mercedesem EQC i dowiedzieć się czegoś na temat samochodów elektrycznych i stacji ładowania w Polsce, spróbować swoich sił w Biegu Ekologicznym czy wypróbować tor do jazdy na rolkach.

W ramach Letniego Targu Ekologicznego odbywać się będą również Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska, podczas których będzie można wysłuchać prelekcji z zakresu ochrony środowiska.

Wydarzenie zaplanowano na 29 i 30 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 17:00 w sobotę i 16:00 w niedzielę, w tzw. Czteropaku MTP, czyli pawilonach 7, 7A, 8 i 8A. Podobnie jak poprzednie, będzie odbywać się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Bilety dostępne są online.