Codzienna dieta – ile jeść posiłków dziennie?

Zdrowe odżywianie – co oznacza?

Współczesny tryb życia przeciętnego Polaka zakłada 8-godzinną pracę w czasie od rana do wczesnego popołudnia (średnio od 8:00 do 16:00). Zalecana dawka snu dla dorosłej osoby obejmuje od 7 do 9 godzin na dobę, co oznacza, że pozostaje nam od 15 do 17 godzin aktywności. W tym czasie powinniśmy spożywać odpowiednią liczbę posiłków, których wartość kaloryczna nie powinna przekraczać 2600 kalorii u kobiet, 3400 kalorii u mężczyzn. Jest to średnia wyliczona przy założeniu, że w ciągu dnia podejmujemy duży wysiłek fizyczny. W przypadku osób, których aktywność fizyczna jest niewielka lub wprost zerowa, zapotrzebowanie na kalorie spada do około 1900 u kobiet i 2400 u mężczyzn.

Niezależnie od tego, na jakim poziomie jest nasz bilans kaloryczny, zdrowa dieta obejmuje od 4 do 5 posiłków dziennie w 3- lub 4-godzinnych odstępach czasowych. Dopuszczalne jest także spożywanie racjonalnych przekąsek, o ile ich wprowadzenie do diety nie zmniejsza naszego apetytu na posiłki główne. Fit przekąska jest bogata w błonnik i witaminy, a także w składniki mineralne i antyoksydanty. Przykładowe propozycje to:

 • owoce,
 • warzywa,
 • świeżo wyciskane soki,
 • orzechy i nasiona,
 • produkty zbożowe,
 • produkty mleczne.

Dieta pudełkowa – czy to dobry pomysł na zdrowe odżywianie?

W dzisiejszych czasach często wpadamy w pułapkę jedzenia byle czego w przerwie pomiędzy pracą a innymi naglącymi obowiązkami. Nie sprzyja to prawidłowej diecie i sprawia, że oddalamy się od naszego celu – jedzenia zdrowo i bycia fit. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się dostarczaniem cateringu dietetycznego do niemal każdego miasta w Polsce. Jedną z najlepszych alternatyw dla codziennego gotowania w domu jest dieta pudełkowa w Poznaniu.

Przygodę z cateringiem Maczfit rozpoczynamy od dopasowania odpowiedniej diety z uwagi na nasz tryb życia, aktywność fizyczną, wyznaczone cele (utrata wagi, przyrost masy mięśniowej czy po prostu zdrowe odżywianie) i związane z tym zapotrzebowanie na kalorie. Po dobraniu odpowiedniego programu, możemy zamówić zestaw próbny, składający się z 5 pierwszych pudełek. Mogą one stanowić posiłki na cały dzień lub być rozłożone na kilka kolejnych dni. Dania przychodzą w szczelnie zamkniętych ekologicznych opakowaniach i są od razu gotowe do spożycia (niekiedy wymagają uprzedniego podgrzania).

Istnieje oczywiście możliwość wskazywania życzeń specjalnych. Do najpopularniejszych należą:

 • dieta wegańska,
 • dieta bezmięsna,
 • dieta dla diabetyków,
 • dieta bez glutenu,
 • dieta bez laktozy,
 • dieta hashimoto.

Maczfit oferuje również napoje izotoniczne na każdy dzień tygodnia. Kuracja świeżymi sokami zawierającymi odpowiednio dobrane i zbilansowane składniki pozwala na powstrzymanie skutków nieodpowiedniej diety stosowanej w przeszłości. Zapewnia także kompleksowy detox organizmu i sprawia, że już od pierwszego dnia czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Soki nie zawierają alergenów ani konserwantów. Nie są pasteryzowane i nie nadają się do przechowywania – należy je wypić od razu po otwarciu.

Dieta pudełkowa Maczfit to doskonały sposób na utrzymanie ciała i umysłu w doskonałej formie. Zestawy próbne kosztują już od 29 zł – zamów i przekonaj się już dziś!

//