Look i Beauty Vision zapraszają!

W ramach targów fryzjerskich Look 2015 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego oraz Mistrzostwa Polski w Przedłużaniu i Zagęszczeniu Włosów, które rozgrywane są tylko raz w roku, właśnie w Poznaniu. Na Scenie Głównej publiczność będzie miała okazję zobaczyć mistrzowskie cięcia gwiazd fryzjerstwa z londyńskiej Akademii Toni&Guy.

Warto będzie zajrzeć na stoisko Szkoły Wizażu & Stylizacji Anity Folaron i firmy Folaroni – wizażyści i styliści tej szkoły jako jedyni w Polsce już po raz drugi pracowali w czasie karnawału w Rio de Janeiro. W sobotę i w niedzielę na targach Beauty Vision zaprezentują makijaże przygotowane specjalnie dla Szkoły Tańca Samby PORTELA. Będzie je można obejrzeć w sobotę 18 kwietnia o godzinie 12.00, a w niedzielę 19 kwietnia od 9.00-17.00. Pokazy przy stoisku Szkoły Wizażu & Stylizacji Anity Folaron  hala paw. 8 A, st. 26 i 27.

Podczas konkursu Kreator, który po raz trzynasty odbywa się na targach Look, młodzi zdolni styliści będą mogli popisać się swoją pomysłowością i znajomością najnowszych trendów, by tworzyć najbardziej oryginalne – i najbardziej szalone – stylizacje. Nie zabraknie konkurencji Beauty live! Zawodnicy będą wykonywać metamorfozy na żywo na losowo wybranych modelkach. Po raz trzeci odbędzie się również rywalizacja w konkurencji Kids Crazy Hair, czyli wariacji na tematy fryzury dziecięcej.

Drugiego dnia targów z kolei godne uwagi są na pewno Mistrzostwa Polski w Makijażu Profesjonalnym, w którym zmierzą się najlepsi wizażyści w dwóch kategoriach – „Linearny make-up” oraz kreatywny makijaż „Folk make-up”, który ma być inspirowany polskim strojem ludowym. Wyniki będzie można zobaczyć na Scenie Głównej 19 kwietnia 2015 o godzinie 17.00.
 
Oto najważniejsze wydarzenia:
 
Konkurs KREATOR 2015
sobota, paw. 7 oraz Scena Główna
Uczestnicy konkursu fryzjerskiego Kreator będą zmagać się w sześciu różnych kategoriach: NEW LOOK damski i męski, ART&HAIR – tematem jest barwna postać Marii Antoniny, która ma być inspiracją do tworzonych stylizacji, KIDS CRAZY HAIR podzielona na kategorię dziewczęcą i chłopięcą, FOREVER YOUNG 60+, a także BEAUTY live!, gdzie na żywo będą przeprowadzane metamorfozy – losowanie modelek odbywa się tuż przed rozpoczęciem rywalizacji.
 
Pokazy makijażu
sobota-niedziela, paw. 8A, stoisko nr 26
Pokazy najnowszych trendów oraz makijaże dla publiczności wykonywane przez uczennice Szkoły Makijażu Profesjonalnego i Wizażu Anity Folaron.
 
CITY OF MAKEUP – FleshPack
sobota-niedziela, paw. 8A, stoisko nr 47
Akademia Olafa Tabaczyńskiego poprowadzi warsztaty CITY OF MAKEUP – FleshPack. Będą to warsztaty kreatywnego projektowania i tworzenia, m.in. elementów garderoby z niekonwencjonalnych materiałów. Eksperci będą również udzielać porad z zakresu indywidualnego doboru makijażu i kolorystyki ubioru.
 
Mistrzostwa Nails Olympic Show
sobota-niedziela, paw. 8A
II edycja Mistrzostw Nails Olympic Show to aż dwa dni zmagań konkursowych oraz aż cztery konkurencje. W sobotę zawodnicy zmierzą się w kategoriach SALON NAILS i MANICURE HYBRYDOWY, a niedziela będzie poświęcona PINK & WHITE technikami: żelową i akrylową. Głównym jurorem Nails Olympic Show 2015 będzie ubiegłoroczny mistrz świata BEAUTY DUSSELDORF Vincenzo Russello.
 
Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego
niedziela, paw. 7
Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego dają jedyną w Polsce możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski. Uczestnicy walczący o zwycięstwo zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych (juniorzy i seniorzy), podzielonych na dwa działy – fryzjerstwo damskie i męskie.
 
XI Ogólnopolska Konferencja dla Nauczycieli Zawodów Fryzjer i Technik Usług Fryzjerskich
niedziela, paw. 7, antresola
Tegoroczny temat konferencji to przygotowanie uczniów do egzaminu praktycznego dla kwalifikacji A.19 (fryzjerstwo) i A.23 (projektowanie fryzur). Podczas spotkania przedstawione zostaną pomocne metody wykorzystywane w procesie nauczania.
 
TONI&GUY
niedzielę, 19 kwietnia, Scena Główna
Oryginalne cięcia i koloryzacje, czasem wyglądające zupełnie niepozornie, zaskakują tęczą odcieni i nowatorską geometrią cięcia. Jedyna szansa na zobaczenie w akcji londyńskich wirtuozów sztuki fryzjerskiej.
 
Otwarte Mistrzostwa Polski w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów
niedziela, paw. 7
Kandydaci do tego tytułu będą musieli wykazać się nie tylko umiejętnością przedłużania włosów, uzyskując przy tym różnorodne kontrasty kolorystyczne. Powinni zadbać także o wysoki poziom strzyżenia i ogólną prezentację efektu końcowego.
 
Kongres Podologia i pielęgnacja dłoni
niedziela, paw. 7, antresola
Prezentacja zagadnień z zakresu podologii. Omawiane problemy dotyczyć będą flebologii, zmian narządu ruchu, nabytych zmian stóp, chorób dermatologicznych skóry stóp. Wykłady poprowadzą nauczyciele akademiccy wyższych uczelni kosmetycznych. Każdy z uczestników Kongresu Podologicznego otrzyma bezpłatny egzemplarz książki „Wykłady podologiczne. Skrypt dla słuchaczek szkół kosmetycznych” oraz upominki od sponsorów kongresu.
 
Kongres Terapii i Pielęgnacji Skóry Problematycznej
niedziela, paw. 7, antresola
Celem kongresu będzie zapoznanie uczestników z problematyką leczenia i pielęgnacji skóry
problematycznej . Problem ten dotyka coraz większą część populacji. Jej pielęgnacja wymaga korzystania z pomocy specjalistów, jak również współpracy pomiędzy lekarzem dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej a kosmetologiem. Dodatkowo zostaną podjęte liczne tematy, istotne z punktu widzenia rozwoju salonów i pomagające budować przewagę konkurencyjną. Kongres to idealne miejsce do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych.
 
Otwarte Mistrzostwa Polski w Makijażu Profesjonalnym
niedziela, paw. 7
To jedyne w Polsce mistrzostwa makijażu profesjonalnego, w których zdobyć można tytuł Mistrza Polski. Kandydaci do tytułu Mistrza Polski w Makijażu Profesjonalnym 2015 zmierzą się w dwóch konkurencjach: makijaż profesjonalny „Linearny make-up” oraz makijaż kreatywny inspirowany polskim strojem ludowym „Folk make-up”.
 
Koszt biletu na targi wynosi 39 zł, a dla osób pracujących w branży kosmetycznej lub fryzjerskiej 32 zł. Na tańsze bilety mogą liczyć grupy szkolne i zorganizowane.