Minerały, biżuteria i skamieniałości zapraszają!

Co można znaleźć na giełdzie? Kto nigdy tam nie był, może się w pierwszej chwili poczuć oszołomiony bogactwem kolorów i kształtów – kto by pomyślał, że Matka Ziemia kryje aż tyle i tak kolorowych skarbów! Jest tu intensywnie zielony malachit, wspaniale czerwone, różowe i kremowe koralowce, niebieski lapis lazuli, złocisty cytryn, turkus – oczywiście turkusowy – i całe bogactwo jadeitu i jaspisu we wszystkich możliwych kolorach i deseniach. Są też perły, bursztyny w bardzo bogatym wyborze, modny krzemień pasiasty i mnóstwo autorskiej biżuterii z kamieni i metalu, gdzie znalezienie dwóch podobnych wyrobów zakrawa na cud…

Miłośnicy skamieniałości na pewno znajdą i zęby rekina, i skamieniałe ortocerasy, liście drzew, korę i całe gałęzie zamienione w krzemień, a na giełdzie będą też mogli spotkać ludzi, którzy będą im mogli o tym wszystkim opowiedzieć, ponieważ sami znaleźli całkiem sporo z prezentowanych okazów.

Giełda to także wspaniałe miejsce dla osób interesujących się właściwościami kamieni i minerałów – nie tylko znajdą tu odpowiednią literaturę, ale także ludzi, którzy mają ogromna wiedzę na ten temat i potrafią dobrać kamień i do znaku Zodiaku – i jako amulet w konkretnym celu.

Co roku – a właściwie dwa razy do roku, bo giełda odbywa się wiosną i zimą – do Areny przychodzą także ci, którzy szukają pięknych prezentów w okazyjnej cenie. Bo urokliwe zawieszki, kolczyki czy naszyjniki można tu dostać znacznie taniej niż w sklepach. Powinni tu zajrzeć także ci, którzy wolą sobie zrobić naszyjnik czy kolczyki sami – tu dostaną wszystkie potrzebne akcesoria.

Giełdę można odwiedzać w godzinach 10.00-18.00 28 i 29 marca. A my mamy dla wszystkich zainteresowanych zaproszenia – by dostać jedno z nich, wystarczy wysłać maila na adres redakcja@codziennypoznan.pl z imieniem i nazwiskiem. Czekamy 26 marca do północy!